Информационно-аналитическое издание

Або пишаймося, або їдьмо до Того!

24.03.2019
Колонка Ярины Борщ
Версия для печатиВерсия для печати

Чергове «покращення» від Порошенка енд компані. Точніше, від хазяїв Порошенка енд компані. Монетизація субсидій. Це коли гроші видаються у «живому» вигляді, а отримувач ці «живі» гроші віддає за комунальні послуги.

Про цю монетизацію говорили вже говорили, балакали вже балакали, тринділи вже тринділи – і ось нарешті. Старт монетизації прийшовся на початок весни, 1 березня. Українським пенсіонерам, яких серед субсидіантів приблизно 70 відсотків, пообіцяли – мовляв, нічого робити не треба, гроші до вас прийдуть прямо додому, разом з пенсією. Сидіть собі та чекайте, дивіться телевізора, у якому вам Порошенко енд компані розкажуть про чудову та гарну монетизацію: з нею жіття буде кращим, тепло – теплішим, люди – багатішими та щасливішими (бо українське щастя докотилося вже до 133-го місця з 156-и, і відшукати його можна тільки десь між Того і Чадом, у далекій Африці). До речі, кажуть у тому Судані запалав президентський палац, у нас щось схоже – палають президентські крамниці «Рошен». Хоча багато хто мріє про те, щоб у нас теж було як у Судані…

Але ж повернемось до монетизації, яка мала б сама до пенсіонерів прийти, сама постукати у двері: «Відкривайте, людоньки, це я – пані Монетизація! Ось вам грошики – тримайте ширше кошики!». Але ж чекали-чекали добрі люди, дивилися – дивилися телевізора, який розповідав їм про гарнесенького та чеснесенького Порошенка, а гроші до хати не біжать і навіть не повзуть. Замість монетизації у двері ось-ось почнуть ломитися борги за тепло та світло. Що ж робити?

А тут телевізор каже: «Людоньки! Не бійтеся, не хвилюйтеся, за серце не хапайтеся! То був збій у системі, бо страшні російські хакери чогось там хакнули, і тепер гроші до вас не прийдуть, але ж ви самі за ними чапайте до відділень «Ощадбанка», де вони на вас спокійнісінько чекають. І буде вам щастя більше, ніж у Того».

Народ знову повірив, полавяся трошки на отих російськіх хакерів, які постійно щось в Україні хакають і заважають Порошенкові енд компані домогтися переможних перемог на шляху до Європи (до якої, ходять чутки, українців вже не дуже охоче пускають навіть з безвізом), та пішов собі до «Ощадбанку». Тобто, хто може ходити – той і пішов, а той, хто не може, звісно, залишився вдома чекати подальших вказівок з телевізору та слухати медові обіцянки кандидатів у президенти про майбутнє українське щастя, яке обов’язково наскочить у кожну  хату після отих переможних перемог, які постійно псує ота Москва.

Вказівки, треба сказати, не затрималися. «Людоньки! Не треба ґелґотати, а треба бігти до нотаріуса за папірцем, у якому чітко та зрозуміло написано, що ви довіряєте отримати оту монетизацію родичам або знайомим. Й усе діло!». Але як же ж бігти до нотаріуса, якщо до «Ощадбанку» ноги не йдуть – дивуються люди. Але й на це у держави є відповідь – до нотаріуса можуть побігти ті самі родичи та знайомі, на яких хворі та немічні оформлятимуть довіреність. Все ж зрозуміло, людоньки! Чого скиглите, невдячні, у той тяжкий для Порошенка енд компані час, коли країна воює з агресором, чиї хакери хакнули оту систему, за якою вам мали принести грошики прямо у хату? Чого панікуєте, якщо уряд чеснесенького та гарнесенького Порошенка за дуже-дуже корисними порадами дуже-дуже фахових фахівців з-за океану для вас зробив велику справу: ощасливив монетизацією? Тільки й залишилося, що покликати нотаріуса до хати та узяти папірець! Так, не задарма. Треба буде викласти трішечки грошиків – приблизно одну субсідію або півтори. Звісно, якщо у сім’ї більше стареньких та хворенькіх, тоді прийдеться розщедритися на дві субсидії або три. Але ж це така дрібниця – самі подумайте, ну що можна придбати за 500-700-1500 гривень? Хіба що декілька хот-догів – смаколиків, якими Тимошенко ласувала у Ютьюбі. Як, ви не дивилися Ютьюба?

Люди кажуть, що вся ця монетизація задумана тільки для того, щоб через пару місяців підбити рахунки – і значно скоротити кількість субсидіантів, бо щось їх вже забагато. А держава, не треба забувати, дає відсіч агресорові і не може тягнути на собі ще й мирне життя разом з оцими субсидіями. Тому всі ті, хто не встигне добігти до нотаріуса, або не знайде дрібних 500-700-1500 гривень, щоб оформити довіреність на отримання монетизації, або чогось не зрозуміє, або заборгує за всією цією метушнею 340 грівень за комунальні послуги, буде викинутий з реєстру субсидіантів у наступному опалювальному сезоні 2019-2020 рр.

Але не треба про сумне. Краще, людоньки, слухайте телевізора – він розповість, що в усьму винні не Порошенко енд компані, а, наприклад, Бойко. Чи то не зрада – відкрито поїхати до агресора і обговорювати пряме постачання газу з Росії, та ще й дешевшого за неросійський з Польщі або Словенії? Тобто, він теж російський, але коштує дорожче, бо з націнкою за нашу незалежність від російского газу. Поясню ще раз: неросійський російський газ коштує дорожче російського російського, бо ми є незалежні. Тому не треба ремствувати, а треба пишатися, бо незалежність України від російського газу оплачуєте ви, дорогенькі, прості люди. А непрості люди – наприклад, голова правління «Нафтогазу» пан Коболєв та інші пани та пані з іноземними прізвищами, які тяжко працюють у наглядовій раді кампанії – успішно забезпечують вашу незалежність від газу агресора. Звісно, не задаром. Але ж незалежність вартує більше, ніж сім-вісім нулів у сумі зарплати!

Тому пишаймося, людоньки! Дивимось у платіжки, ридаємо та пишаэмось!

Жилища в Того.

А ще можна переїхати до Того. Щастя там майже таке як в Україні, але ж не потрібно платити за газ, бо спека увесь рік. От де справжня незалежність від російського газу!

Если Вы заметите ошибку в тексте, выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы отослать информацию редактору
создание сайта: drupal-service.ru