Информационно-аналитическое издание

Черниговщина: грипп приближается, а вакцины нет

Версия для печатиВерсия для печати
Ще задовго до початку сезону застудних захворювань, зокрема, ГРВІ та грипу, лікарі радили: аби не захворіти, а тим більше не отримати ускладнень від грипу, необхідно вдатися до найефективнішого метода профілактики вірусної інфекції – щеплення. І хоча вакцинація проти грипу не належить до обов’язкових, тобто таких, як проти кашлюку, правця, поліомієліту тощо, саме держава повинна потурбуватися про наявність спеціальних вакцин в аптечній мережі.
 
Утім, вакцина проти грипу в аптечній мережі Чернігівщини повністю відсутня, — повідомляє офіційний сайт ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр». Цю інформацію підтвердив і генеральний директор КП «Ліки України» Чернігівської обласної ради Сергій Варнавський: «Останнім часом у багатьох засобах масової інформації громадянам роз’яснюють, як, коли і де щепитися від грипу. А вакцина відсутня. Чому? Не знаю, хоча держава декларує своє бажання забезпечити вакцинами аптечні заклади. Як розподіляється вакцина, за яким принципом – невідомо. Але в нас її немає».
 
Отже, нам залишається вдаватися тільки до народних методів профілактики і сподіватися, що нас грип омине. А, між тим, щодня на застудні недуги захворює понад 800 жителів області, і це тільки ті, хто звертається по медичну допомогу. І хоча епідемічний поріг щодо цих захворювань ще не перевищений, ситуація може змінитися будь-коли. Тому може статися так, що навіть якщо вакцина проти грипу і з’явиться, вона вже не допоможе уникнути епідемії.
 
По материалам:   cheline.com.ua
создание сайта: drupal-service.ru