Информационно-аналитическое издание

У Міноборони запевняють, що бойова група у Вишгороді охороняє ГЕС, а не "Межигір’я"

Версия для печатиВерсия для печати

 

Поблизу Вишгороду біля греблі Київської ГЕС дійсно розташована мобільна вогнева група протиповітряної оборони, але вона діє в загальній системі протиповітряної оборони держави.Про це повідомили у прес-службі Міністерства оборони України, коментуючи інформацію про розміщення підрозділу ППО у Вишгороді.

«Наголошуємо, що загальні підходи до побудови системи протиповітряної оборони держави базуються на захисті важливих об’єктів інфраструктури, руйнування яких несе значну небезпеку для населення та потребує прикриття від повітряних загроз. Ці загрози характеризуються високими швидкостями та малим підлітним часом і дійсно потребують відповідної системи щодо їх нейтралізації», - наголосили в міністерстві.

«Таким об’єктом є, зокрема, гребля Київської ГЕС. Фахівці в галузі протиповітряної оборони та цивільного захисту це добре розуміють, як і розуміють важливість відповідним чином побудованої системи прикриття вказаних об’єктів від повітряних загроз», - йдеться у повідомленні.

«Маємо зазначити, що для захисту подібних об’єктів підрозділи протиповітряної оборони розгорнуто по всій території України, так само як це робиться в інших країнах для забезпечення миру та безпеки населення», - резюмували в міністерстві.

Як раніше повідомлялося, у районі Вишгорода під Києвом військові обладнали мобільну бойову групу протиповітряної оборони. 

Нагадаємо, у листопаді 2011 Украерорух присвоїв території резиденції Віктора Януковича «Межигір'я»статус зони, забороненої для польотів авіації.

Таку заборону в ДП «Украерорух» пояснили тим, що статус забороненої зони цим землям надали через розташування поблизу «Межигір'я» Київської ГЕС. Втім, на авіанавігаційній карті видно, що у центрі зони, забороненої для польотів, розташована не Київська ГЕС, а резиденція «Межигір'я».

З 2002 року польоти були заборонені лише над гідроелектростанцією, але після приходу Януковича на посаду президента зону заборони розширили.

По материалам: Тиждень.ua

создание сайта: drupal-service.ru