ссылка

Українські біженці за кордоном: безкоштовного сиру все менше, а нахабство те ж саме

Увеличить шрифт
А
А
А

Українських біженців у Польщі з початку березня просять самостійно оплачувати половину витрат на житло пише Express.

Ті, хто перебуває в Польщі більше 120 днів і проживають у пунктах тимчасового розміщення, мають сплатити половину вартості проживання, але не більше 40 злотих.

Ці умови не поширюються на незахищені групи громадян: дітей, пенсіонерів, вагітних жінок, батьків-одинаків, батьків з дітьми віком до 12 років, а також людей, які перебувають у особливо тяжкому фінансовому становищі.

З травня біженці мають самі оплачувати 75 % вартості проживання, якщо вони залишаються в Польщі понад 180 днів.

На додаток до житла біженці користуються іншими пільгами, що фінансуються державою, такими як безкоштовний громадський транспорт та медичне обслуговування, а також великою частиною соціальних пільг, на які мають право громадяни Польщі, включаючи щомісячну допомогу на дитину у розмірі 500 злотих. Пільги залишаються.

Польська влада не раз скаржилася на те, що країна більше за інших у ЄС витрачає на утримання українських біженців. Варшава виділяє близько третини від загальних видатків на біженців серед усіх країн Євросоюзу. Але Польща отримала €123 млн від Фонду ЄС з надання притулку, міграції та інтеграції. Крім цього, Варшаві дісталося €200 млн – частина грошей, зібраних у рамках міжнародної кампанії «Виступимо на захист України» Однак, за словами міністра внутрішніх справ Польщі Маріуша Каміньського, цих грошей недостатньо.

Напередодні польська влада повідомила, що необґрунтовано виплатила близько 2 млн злотих українським біженцям, і вимагала повернути допомогу. Йдеться про людей, які отримали гроші та одразу залишили країну. Поки що вдалося повернути мізер.

Проблема ще й у тому, що все більше поляків упевнені: біженці в Польщі отримують більше пільг, ніж громадяни країни. Деякі мешканці висловлюють розчарування відкрито.

Так, на початку лютого у польському місті Ченстохова з'явилися білборди з написом: «Це не наша війна». За словами політичного активіста Лешека Сикульського, такі білборди з'являтимуться по всій країні.

* * *

Українські біженці у Великій Британії опинилися перед «смертельним вибором» через реєстрацією ввезених автомобілів. Про це пише Express.

За інформацією видання, українці, які прибули до Сполученого Королівства на своїх автомобілях, постають перед вибором: повертати свої машини назад на батьківщину або витрачати тисячі фунтів стерлінгів для їхньої легалізації в країні.

Так, біженка Тетяна Архіпова заявила, що їй довелося повернути свою машину в Україну. Спочатку їй обіцяли тимчасовий дозвіл на вʼїзд автомобілем терміном на три роки. Однак згодом їй повідомили, що це помилка, оскільки дозвіл діє лише півроку, а їй необхідно перереєструвати машину, щоб привести її до британських стандартів.

Для цього Архіпова мала змінити фари, протитуманні ліхтарі, що виявилося «дорого». Жінка повернула автомобіль додому, після чого… приїхала до Британії на автомобілі чоловіка на «новий» шестимісячний термін. Так, деякі біженці спокійно повертаются додому, міняють автівки – і знову до Туманного Альбіону.

Результати опитувань українців свідчать, що багатьом із них довелося самостійно модифікувати свої автомобілі під місцеві стандарти, за що їм довелося платити сотні чи навіть тисячі фунтів стерлінгів. Не дивуйтеся – так, навіть тисячі.

Справа в тому, що багатьо українських біженців мають автівки преміум-класу, про які можуть тільки мріяти звичайні мешканці Британії.

 

* * *

Дания. Тут українські школярі піддали цькуванню вчительку російського походження, повідомляє TV2.

Конфлікт розгорівся в школі «Норвестсколен» у Хельсінгьорі.

Матері українських школярів вимагали, щоб їх дітям замінили вчителя, але керівництво учбового закладу цей варіант відкинуло. У школі пояснили, що вчителька живе у Данії 30 років, має датське громадянство, закінчила педагогічні курси та викладає вже багато років, і тому її компетенція не викликає запитань. Мер Хельсінгьора Бенедикт К'єр підтримала школу.

Ситуація загострилася у річницю російської спецоперації в Україні 24 лютого. Причому настільки, що муніципалітету довелося викликати кризового психолога.

Зазвичай у так званих прийомних класах датських шкіл присутні два вчителі. Так було й цього разу: вчителька вперше зустрілася зі школярами та вела урок разом із датською колегою.

За даними школи, двоє учнів з України допустили по відношенню до неї грубу витівку, і після уроку педагоги вирушили до керівництва навчального закладу

У заяві школи зазначається, що ініціативу взяла на себе датська вчителька, яка висловила «гнів, розчарування та обурення» через поведінку учнів.

Завуч провела з учнями розмову, а батькам розіслали листи, де говорилося, що один з вчителів зазнав цькувань, і що це має припинитися.

Але це не допомогло. Батьки дітей, про яких йде мова, почали вимагати «поваги до всіх українців» та погрожувати не пускати дітей до школи, поки не звільнять вчительку-росіянку. Мабуть, розлючені матусі забули приказку: «У чужій церкві не паламарюй».

Власний кореспондент «ОР»

58
Поставить лайк: 14
Если Вы заметите ошибку в тексте, выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы отослать информацию редактору
https://odnarodyna.org/article/ukrainski-bizhenci-za-kordonom-bezkoshtovnogo-siru-vse-menshe-nakhabstvo-te-zh-same