ссылка

Тернопільска влада вважає «стратегічним завданням» вигнання УПЦ з Почаївської лаври

Увеличить шрифт
А
А
А

«Сьогодні Почаївська Свято-Успенська лавра – останній форпост «російського світу» на заході України, який продовжує працювати на знищення Української Держави у той час, як найкращі сини та дочки рідного народу кладуть власні життя на вівтар нашої свободи та незалежності. Тому одним із стратегічних завдань Тернопільської обласної ради є вигнання служителів УПЦ МП із найбільшої на території нашого краю православної святині та позбавлення цієї ворожої антиукраїнської структури права на використання комплексу споруд лаври», – таку заяву зробив голова Тернопільської облради Михайло Головко 20 березня 2023 року.

Депутати створюють міжвідомчу робочу групу, «аналогічну до тієї, яка успішно напрацювала алгоритм дій для вигнання УПЦ із Києво-Печерської лаври», щоб домогтися передачі земельної ділянки під лаврою з комунальної до державної власності.

Також ця група перевірятиме «законність будівель» на території обителі та працюватиме над розірванням договору безоплатного користування комплексом споруд Почаївської Лаври.

Ще в серпні 2022 року Тернопільська обласна рада прийняла звернення до Верховної Ради із пропозицією заборонити діяльність Української Православної Церкви в Україні. Депутати на чолі з Головко вимагають від Ради прийняття законопроекту №7204 про заборону УПЦ МП на території України.

«Вважаю, що існування цієї церкви є причиною війни. Поки це питання не буде вирішено, війна ніколи не закінчиться, допоки ми не заборонимо Московський патріархат», – вважає Головко.

У 2021 році той самий Головко закликав до створення «брудної бомби», що на його думку займе «буквально півроку». Говорячи про неї, націоналіст стверджував, що «ми можемо його застосувати проти агресора».

Після отримання самостійності Уся Галичина перетворилася на кубло бандерівців. Захоплення храмів УПЦ МП розкольниками-філаретівцями із УПЦ КП постійно відбувались у Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській областях. Зараз храми УПЦ загарбуються на користь стамбульської ПЦУ. Замість богослужінь тепер у церквах влаштовують колективні співи бандерівських пісень, перетворивши храми в сільські клуби.

В той час, як апетити націоналістів зростають, і вони мають намір захопити ще одну лавру, УПЦ закликала віруючих «усіма законними засобами захищати Києво-Печерську Лавру».

«Зараз багато хто звертається до священноначалія Української Православної Церкви з проханням благословити духовну працю щодо захисту нашого законного права і надалі молитися в Києво-Печерській Лаврі та піклуватися про неї. Ми сердечно дякуємо всім вам, дорогі брати і сестри, за вашу непохитну віру в Бога і любов до Святої Церкви. Жодні причини не зможуть зламати нашу жорстку волю відстоювати святе Православ’я», – йдеться у зверненні Синоду УПЦ.

Митрополит УПЦ Павло заявив, що насельники Києво-Печерської лаври не зможуть покинути монастир до 29 березня, як наказано керівництвом заповідника. Хоча фактично лавру вже залишають. По суті, йдеться лише про продовження часу на збори та вивезення майна.

Вандалізм українських націоналістів стосується не тільки храмів УПЦ. Блюзнірство на Тернопільщині набирає все більших масштабів. Ще десять років тому бандерівці загасили Вічний вогонь в Парку Слави і зруйнували всі меморіали на честь визволителів міста від гітлерівців. Зараз на військовому кладовищі останки радянських воїнів, які загинули під час визволення Тернополя викопують із братської могили та складують у полі. Бісівщина розквітає.

Власний кореспондент «ОР»

38
Поставить лайк: 21
Если Вы заметите ошибку в тексте, выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы отослать информацию редактору
https://odnarodyna.org/article/ternopilska-vlada-vvazhae-strategichnim-zavdannyam-vignannya-upc-z-pochaivskoi-lavri