ссылка

Команда «Зе» остаточно знищує медицину

На світлині: Це питання українські медики задавали багато років після майдану, але воно стає все актуальнішим
Увеличить шрифт
А
А
А

Президент Зеленський та його команда продовжують справу засланої на Україну американки Уляни Супрун «декомунізації» залишків радянської медицини.

Ще напередодні нового року багатьом українським медичним закладам значно урізали фінансування. Наприкінці року клініки підписують із Національною Службою Здоров'я України (НСЗУ) договори на бюджетне фінансування. Але більшість головних лікарі стверджують, що грошей не вистачає навіть на зарплати, і медиків попереджають про скорочення. На фоні зростання інфляції, грошей не вистачає на саме необхідне, і лікарням загрожує банкрутство. НСЗУ, перерозподіляючи бюджет, концентрує фінансування у найбільших клініках, а решту «оптимізує». Особливо це стосується медичних закладів в сільській місцевості, лікарень реабілітації, паліативної допомоги, медико-соціального догляду, які в МОЗ вважають за «баласт».

У багатьох лікарнях лікарів та медсестер попередили про «кадрову оптимізацію», пропонуючи написати заяви про перехід на 0,25-0,5 ставки. Працюючи на цих умовах, лікарі та медсестри змушені будуть виконувати повний обсяг роботи, але отримувати зарплату набагато меншу. Місцева влада не має коштів на утримання лікарень та поліклінік. Сотні тисяч, якщо не міліони сільських мешканців залишаться без всякої медичної допомоги.

Новий етап медреформи імені Зеленського передбачає розподіл лікарень на кілька типів – загальні, кластерні, надкластерні, їхня кількість прив'яжуть до кількості населення. Про це говорить постанова уряду. Складено і мінімальний перелік послуг, які мають надавати медзаклади різних типів. В райцентрах залишать лише базові лікарні. За спеціалізованою допомогою доведеться їхати до обласних центрів – до гастроентеролога, нефролога, ендокринолога, кардіолога та інших вузьких спеціалістів.

На Україні ще до початку військових дій спостерігався значний дефіцит медиків. Не вистачало біля 70 тисяч лікарів и більше 120 тисяч середніх медичних працівників. Після початку СВО виїзд медпрацівників за кордон значно посилився. В багатьох країнах їм надають набагато кращі умови, забезпечують житлом, а зарплати в декілька раз перевищують українські. Зараз більшість медичних установ займаються лікуванням поранених і цивільним дуже важко знайти місце для лікування, навіть в разі гострої потреби.

Новий етап медреформи позбавить більшість населення доступної, якісної та безкоштовної медицини, а медики стануть безробітними. Втекти за кордон зараз майже неможливо. Ймовірно, скороченні лікарень переслідує мету – відправити медпрацівників на фронт, де ВСУ кожен день несуть значні втрати. За небажання відправлятися в пекло війни, на медиків вже відкривають судові справи. Так: у Львові відкрито карне впровадження проти медсестри, яка відмовилась їхати в зону бойових дій. Їй загрожую тюремне ув’язнення.

На світлині: Це питання українські медики задавали багато років після майдану, але воно стає все актуальнішим

29
Поставить лайк: 12
Если Вы заметите ошибку в тексте, выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы отослать информацию редактору